Všechny články

Od 8.3. do 10.3.2024 se v Dačicích konal XXIV. ročník postupové jihočeské přehlídky činoherních a hudebních divadel Dačické Kejklování.
Na organizaci této přehlídky se přitom členové našeho souboru podílejí už od jeho založení v roce 2001.

V pátek 22.12. 2023 se již tradičně uskutečnil Živý Betlém na Palackého náměstí v Dačicích. Více jak tři desítky herců našeho souboru společně s Dětským pěveckým sborem ZUŠ Dačice tady už po jednadvacáté ztvární příběh starý už více než dva tisíce let. Živý Betlém tak uzavřel náš rok 2023.

Na Dačickém náměstí nejde jenom o nadílku. Hodné i zlobivé děti mohou nejdříve přihlížet příchodu krále pekel Lucifera do pekla, kde už na něj čekají další čerti.
Oblíbené je také čtení z knihy hříchů a vše vyvrcholí "soubojem" dobra a zla, to když na náměstí přijde Mikuláš.
A pak už patří prostor přihlížejícím dětem všeho věku, kteří...

Divadelní studio Tyláček, si v září připomene 30 let od svého založení, ale divadelní představení žáků a studentů, vznikala v Dačicích už mnohem dřív. Například první nastudování dobrodružné pohádky Kapitán John Pipplefox mělo premiéru v knihovně už před 53 lety v režii Naděje Jahelkové.

V letošním roce si pro předlohu Dušana Radoviče sáhl kolektiv...

Ve dnech 10. -12.3.2023 se v Dačickém kulturním domě Beseda už tradičně konala postupová jihočeská přehlídka amatérského divadla Dačické Kejklování.

Ve dnech 22.12. - 23.12.2022 jsme na Palackého náměstí v Dačicích uspořádali společně s žáky a učiteli Dačického dětského sboru při ZUŠ Dačice a pracovníky KD Beseda tradiční živý Betlém, Touto akcí jsme tak symbolicky uzavřeli náš divadelní rok 2023.

Tímto děkujeme vám všem, kdo jste s námi v průběhu celého roku spolupracovali a především chceme...

Tři vánoční vločky ve Studené
Dačický Tyl dostal v letošním roce příležitost zapojit se do projektu vánoční něha, který se již tradičně koná po dobu adventu v nedaleké obci Studená. Jde o cyklus kulturních
a společenských akcí, které si daly za cíl naladit srdce a duše tamních obyvatel na přicházející vánoční čas.

V sobotu 14.5.20222 jste mohli vidět nejmladší členy našeho souboru z Divadelního studia Tyláček,
na farmářských a řemeslných trzích v Dačicích.
V rámci projektu Férová snídaně jsme pro návštěvníky připravili pásmo skečů s názvem Ochutnejte Evropu.. Společně jsme tak mohli poznat typické speciality Anglické, Rakouské, Italské a Maďarské kuchyně.

Vytvořte si webové stránky zdarma!