Výročí spolku připomene také výstava v muzeu 

01.06.2024

 Sto čtyřicet let. Právě tolik letos uplyne od založení našeho spolku. Je nám velkou ctí a potěšením, že právě při této příležitosti nám svoje prostory propůjčilo Městské muzeum a galerie Dačice, kde s velkou pečlivostí už několik týdnů plánují a připravují velkou výstavu, která připomene historii a současnost ochotnického divadla v našem městě.  

Dozvíte se tam však i spoustu zajímavostí o divadelních profesích, podíváte se do divadelního zákulisí a k dispozici bude také fotokoutek i s rekvizitami k zapůjčení. Výstava PRKNA, KTERÁ ZNAMENAJÍ SVĚT bude slavnostně zahájena v neděli 9. června 2024 v 15 hodin v prostorách Městského muzea a galerie Dačice a potrvá do 8. září tohoto roku. 

Na samotné vernisáži se pak představí část našeho souboru v krátké scénce s názvem ,,Jak jsem obsluhoval dačické komedianty" kterou podle historicky doložených reálií o vzniku spolku napsala Naděje Jahelková. Tímto setkáním tak započne první část oslav našeho výročí, které pak bude pokračovat na podzim a v zimě letošního roku. 

Vytvořte si webové stránky zdarma!