O jablíčkové princezně Adélce

25.04.2024

pohádka s environmentální tématikou.


Osoby a obsazení: 

Jablíčková princezna Adélka - Tereza Krůčková 

Zahradník Tonda/ řidič náklaďáku,/skejťák. - Milan Krotký

Jabloň/ prodavač/ Popelář Pepa - Jiřinka Frolíková 

 Popelář/DuchPuch/ žížala Žofie - Hanička Málková  Scénář a režie - Milan Krotký 
Výtvarná spolupráce - Renáta Hájková, František Wohoska
Zvuk - Olin Svoboda 


Inscenace je určená především předškolním dětem a dětem mladšího školního věku. Inscenaci si můžete objednat také pro vaše akce, nebo jako školní představení.

Délka představení: 40 minut
Premiéra: 11.5.2024 

Interaktivní divadelní scénka s pohádkovým motivem – O Jablíčkové princezně Adélce, má za cíl hravou formou, zejména dětem, přiblížit enviromentální problematiku dneška. Seznámit je s procesem třídění odpadu, ale třeba také nenásilně poukázat na problém plýtvání s potravinami, jejich dovozem ze zahraničí a následnou substitucí na místo lokální zemědělské produkce. 

Děti i dospělí jsou tak svědky, ale také přímými tvořiteli, příběhu o jednom nedozrálém a někdy možná trochu víc hubatém a domýšlivém jablíčku, přesněji tedy o Jablíčkové princezně Adélce. Společně se tak vydáváme na cestu z krásné zahrady, do supermarketu a dostaneme se až na skládku komunálního odpadu.

Princezna ve svém dobrodružství potkává celou řadu skutečných i lehce nadpřirozených postav, které ji pomáhají, ale také škodí. A tak jediný, kdo ji na konec může vrátit na zahradu k mamince jabloni, jsou přihlížející diváci a jejich správná rozhodnutí. 

Vytvořte si webové stránky zdarma!