Mladí divadelníci uzavřeli školní rok další premiérou.

01.07.2024

I když pro školáky prázdniny oficiálně začaly už v pátek, mladí divadelníci z našeho studia Tyláček se se školním rokem 2023/24 rozloučili až poslední červnový den. A jak jinak než na jevišti. V neděli totiž s úspěchem uvedli premiéru Švejkova dobrodružství, tedy volné dramatizace románů spisovatele Jaroslava Haška – Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války.

Od září loňského roku toho ale členové Tyláčku stihli mnohem víc. Tvořili ať už samostatně, nebo na společných projektech s herci DS Tyl. V prosinci se tak již tradičně podíleli na realizaci Živého Betléma. Březen zase patřil spolupráci některých členů Tyláčku na organizování divadelní přehlídky Dačické Kejklování. 

S přicházejícím jarem se pak začalo stupňovat naše úsilí k dokončování celoročních projektů Hrajeme si na horory a Švejkovo dobrodružství.

První jmenovaná - autorská inscenace na motivy Kytice K.J. Erbena. měla svoji premiéru na konci dubna a reprízovali jsme ji ještě v červnu v rámci projektu ,,Děti hrají dětem" pro žáky Z.Š. B. Němcové Dačice. Mezi tím dívčí část souboru stihla ještě vypomoct s programem, který se konal u příležitosti letošního Dne dětí v Dačickém kině. Konec června pak patřil dokončování a zmíněné premiéře Švejkova dobrodružství na velkém jevišti KD Beseda Dačice.

Nutno říct, že toto všechno by se mohlo jenom těžko podařit, bez  party mladých lidí, kteří společně skvěle fungovali po celý školní nejenom na jevišti, ale především mimo něj, jako parta kamarádů.  A za to jim patří velké poděkování.  

Vedoucí DS Tyláček Dačice.Vytvořte si webové stránky zdarma!