Hrajeme si na horory!

29.04.2024

Aneb svérázná adaptace Kytice v podání mladých divadelnic z Tyláčku.

Karel Jaromír Erben a jeho nejslavnější sbírka - Kytice. Kdo by ji neznal? V letošním školním roce se do jejího divadelního ztvárnění pustila šestice dívek z Divadelního studia Tyláček. Jak se jim to podařilo, se můžete přijít podívat už v neděli 26. 5. 2024 v 17 hodin do kina Beseda v Dačicích, kde bude mít inscenace s názvem Hrajeme si na horory svoji premiéru. 

Ptáte se, proč ten název? V představení jsou totiž zpracovány pouze části známých balad jako je: Štědrý den, Vodník, Svatební košile a další. Samotný příběh je koncipován do dvou paralelních dějových rovin, odehrávajících se v dětském pokoji jednoho deštivého odpoledne. Cílem totiž primárně nebylo vytvořit poučnou inscenaci, která by nějakým způsobem reflektovala toto významné dílo České poezie. Šlo spíše o to, s pomocí divadelní dramatizace, pohybové složky, ale také výrazných scénických prvků, kterými jsou hudba a světelný design, zachytit hororovou atmosféru výše zmíněných balad a tím toto dílo přiblížit dnešní mladé generaci.  

Samotné představení je pak určeno především dospívajícím dětem, jejich rodičům a prarodičům, Znalost samotného díla K. J. Erbena není pro návštěvu představení podmínkou, ale výhodou zcela jistě ano. 


Hrají: Eliška Kosová, Klára Fučíková, Magdalenka Landová, Nela Štěpánová, Tereza Kupcová, Veronika Kosová 

Délka představení 20 minut


Premiéra: 26.5.2024

Scénář a režie:              Milan Krotký 
Choreografie:                Jiřinka Frolíková 
Světla:                             Martin Rychlík


Vytvořte si webové stránky zdarma!