Sto čtyřicet let. Právě tolik letos uplyne od založení našeho spolku. Je nám velkou ctí a potěšením, že právě při této příležitosti nám svoje prostory propůjčilo Městské muzeum a galerie Dačice, kde s velkou pečlivostí už několik týdnů plánují a připravují velkou výstavu, která připomene historii a současnost ochotnického divadla v našem městě.

Od 8.3. do 10.3.2024 se v Dačicích konal XXIV. ročník postupové jihočeské přehlídky činoherních a hudebních divadel Dačické Kejklování.
Na organizaci této přehlídky se přitom členové našeho souboru podílejí už od jeho založení v roce 2001.

V pátek 22.12. 2023 se již tradičně uskutečnil Živý Betlém na Palackého náměstí v Dačicích. Více jak tři desítky herců našeho souboru společně s Dětským pěveckým sborem ZUŠ Dačice tady už po jednadvacáté ztvární příběh starý už více než dva tisíce let. Živý Betlém tak uzavřel náš rok 2023.

Na Dačickém náměstí nejde jenom o nadílku. Hodné i zlobivé děti mohou nejdříve přihlížet příchodu krále pekel Lucifera do pekla, kde už na něj čekají další čerti.
Oblíbené je také čtení z knihy hříchů a vše vyvrcholí "soubojem" dobra a zla, to když na náměstí přijde Mikuláš.
A pak už patří prostor přihlížejícím dětem všeho věku, kteří...

Divadelní studio Tyláček, si v září připomene 30 let od svého založení, ale divadelní představení žáků a studentů, vznikala v Dačicích už mnohem dřív. Například první nastudování dobrodružné pohádky Kapitán John Pipplefox mělo premiéru v knihovně už před 53 lety v režii Naděje Jahelkové.

V letošním roce si pro předlohu Dušana Radoviče sáhl kolektiv...

Chcete nás kontaktovat?

Vytvořte si webové stránky zdarma!