Tři vánoční vločky

12.12.2022

Tři vánoční vločky ve Studené
Dačický Tyl dostal v letošním roce příležitost zapojit se do projektu vánoční něha, který se již tradičně koná po dobu adventu v nedaleké obci Studená. Jde o cyklus kulturních
a společenských akcí, které si daly za cíl naladit srdce a duše tamních obyvatel na přicházející vánoční čas.


A právě pro jeden z předvánočních večerů vzniká již několik měsíců divadelní hra v režii Haničky Kocmálové s názvem Tři vánoční vločky. Jde o příběh, ve kterém se spojují prvky činoherního divadla, tance a zpěvu. To vše za doprovodu profesionálního hudebního uskupení Harp Rock Můra.Samotný příběh vypráví o náhodném setkání mladé dvojice Báry a Štěpána. Ti dva by se za normálních okolností nejspíše minuli tak, jak se na ulicích měst neznámí lidé obvykle míjejí. Teď se ale v kalendáři píše 24. prosinec, tedy den, kdy se nic neděje náhodou a kdy se i nemožné může stát skutečností. K nohám našich dvou hrdinů se tak v ten správný okamžik snesou tři sněhové vločky, které mají kouzelnou moc přenést je do pohádek. Prostřednictvím vloček se před divákem otevírají kouzelné obrazy a podobenství z těch možná nejkrásnějších Československých vánočních pohádek. V jejich přímé návaznosti po celou dobu ale sledujeme také katarzi příběhu mezi Bárou a Štěpánem. Tomu všemu dodávají osobitou a nenapodobitelnou atmosféru živě hrané hudební aranže na harfu, housle, elektrickou a také akustickou kytaru v provedení již zmíněného kvartetu Harp Rock Můra, které jsou nedílnou součástí celé inscenace.

Pojďte se společně s námi zastavit uprostřed vánočního shonu, potěšit krásnými, nejenom pohádkovými melodiemi, ale možná se také trochu zamyslet nad smyslem vánočních svátků tak, jak je prožíváme dnes.Premiéra inscenace Tři vánoční vločky proběhne ve čtvrtek 8. prosince 2022 v sále obecního úřadu Studená u Dačic, vstupné je dobrovolné.
Těšíme se na vás. Váš DS Tyl.

Vytvořte si webové stránky zdarma!