Premiéra Dačického Tyláčku

Dětské divadelní studio Tyláček Dačice si pro vás s koncem školního roku připravilo premiéru dobrodružné pirátské pohádky.
 

Pojďme se společně s kapitánem Johnem Pipplefoxem a členy jeho posádky vypravit na plavbu lodí Kantilena. Vydejme se na výpravu, která prověří odvahu, důvtip, a především pirátská přátelství…

Podaří se našim hrdinům překonat nečekané nástrahy na cestě Čínským mořem, porazit sedmihlavou obludu a vrátit se zpátky do Liverpoolu?

Původní rozhlasovou hru, v dramaturgické úpravě Naděje Jahelkové, nastudovali členové Tyláčku pod režijním vedením Martina Rychlíka
a obohatili ji o vlastní hudební aranže na texty písní Vladimíra Janovice.

Představení není vhodné pro děti do 5 let. Vstupné dobrovolné.

Tři vánoční vločky míří do Dačic

Ve čtvrtek 8.12.2022 jsme úspěšně odehráli premiéru naší autorské inscenace Tři vánoční vločky ve Studené u Dačic. 

A už v neděli 18.12.2022 se na nás mohou přijít podívat také naši příznivci doma v Dačicích. Na domácím jevišti v Kulturním domě Beseda představení začne v 19 hodin a zakoupit vstupenky si na něj můžete zakoupit již nyní zde.   

Více o inscenaci se dozvíte také například na internetovém portálu Hradec Žije.    

Ohlédnutí za letošním Mikulášem

Již po páté členové našeho spolku v předvečer svátku svatého Mikuláše uspořádali na Palackého náměstí v Dačicích Mikulášskou nadílku.
Ohlédnutí za čertovským rejem připravila pro čtenáře internetivého portálu Jižní Čechy Teď, reportérka Lucie Váchová. Její článek si můžete přečíst tady. 

Dačický Tyl zpestří adventní čas ve Studené

Dačický Tyl dostal v letošním roce příležitost zapojit se do projektu vánoční něha, který se již tradičně koná po dobu adventu v nedaleké obci Studená. Jde o cyklus kulturních a společenských akcí, které si daly za cíl naladit srdce a duše tamních obyvatel na přicházející vánoční čas. Více o projektu čtěte zde.

Hledáme nové členy

HLEDÁME NOVÉ ČLENY SOUBORU

Jste z Dačic a okolí a chcete poznat nové přátele?
 

Lákají vás nevšední zážitky na jevišti i mimo něj?

 Chcete se aktivně zapojit do tvorby zajímavých kulturních projektů? 

Pak hledáme právě vás, aktivní a spolehlivé lidi ve věku od 18 let.

Pro více informací nás kontaktujte na telefonu 702 182 286