Premiéra nové divadelní hry

XXL

A je to tady...  u příležitosti otevření nové klubové scény v Dačicích městem Dačice připravil DS Tyl Dačice premiéru nové divadelní hry, která nese název Modelka XXL.

Premiéra se uskuteční v den otevření Klubu Béčko dne 21.9.2018 od 20:00 h. Kapacita klubu je omezená, proto jsme naplánovali další reprízy, a to na 12.10.2018 a 8.11.2018.

Přijďte se zasmát při svěží komedii pro jednu herečku, kterou s vtipem sobě vlastním napsala Vendula Borůvková.

Synopse hry: 

Venda Koblížková kdysi chtěla být modelka. Ve dvanácti letech k tomu měla pěkně našlápnuto. Od té doby nabrala asi třicet pět kilo a dvacet let. Dvacet let diet a sebemrskačských pohledů do zrcadla. Každé dítě má své sny, některé však s přibývajícím věkem a stoupajícím Body Mass Indexem, brzy vezmou za své... Venda se ještě jednou pokouší vystoupit ze začarovaného kruhu svých jo jo efektů, mindráků a milostných karambolů a přihlásí se do soutěže Miss XXL. A taky že se dostane do finále! Právě teď sedí doma a nahrává na kameru medailonek finalistky. Bude to jakože zpověď kořeněná humorem a spoustou sexy pohledů, tak si to nějak přestavuje. Ve výsledku spustí smršť šílených historek a gagů...

A je to tady

Oficiálně jsme byli zařazeni na program Divadla Na Jezerce v Praze.

Těšíme se na Vás, Vaše známé, dačické rodáky, prostě všechny, kteří se chtějí dobře pobavit a třeba si s námi po představení i popovídat o našem krásném městě a divadle v pátek 15.6.2018 od 19:00.

PS: V hledišti jistě uvidíte i mnohé známé tváře z uměleckého prostředí.. ;)

  

Divadlo Na Jezerce

MoN

Dačický Tyl pro dačické rodáky v Praze

pozvanka

Divadelní spolek Tyl přijede zahrát dačickým rodákům do Prahy. Na závěr plánovaného setkání rodáků a přátel Dačicka uvedeme naši poslední inscenaci, a to hru na námět Z. Podskalského, Ženy v trysku staletí.

Kdy?  15.6.2018

Kde? Divadlo Na Jezerce 1451, Praha 4 - Nusle

Těšíme se, že se potkáme se známými i neznámými tvářemi, pro které jsou Dačice srdeční záležitostí stejně, jako jí jsou pro nás.

Těšíme se na Vás, těšte se na nás... 

MoN

Ženy v trysku staletí na Dačickém Kejklování 2018

Děkujeme vám všem, kteří jste nás přišli podpořit na soutěžní přehlídku amatérských divadel Dačické kejklování 2018.
Věříme, že jsme neudělali v těžké konkurenci ostudu a že jsme nasáli dostatek inspirace a tvůrčí energie do další a ještě lepší práce.
V rámci Dačického kejklování 2018 DS Tyl získal:
- cena za herecký výkon pro Moniku Novákovou
- cena za výpravu inscenace pro Moniku Novákovou
- čestné uznání za herecký výkon pro Hanu Kocmálovou
- čestné uznání za herecký výkon pro Evu Chňoupkovou

Děkujeme...

MoN

Pravěk    Renesance   Ráj?  

Gotika   Obrození   Nová doba   Budoucnost 

Tak takové bylo Dačické kejklování 2018

Výňatek z článku porotce Dačického kejklování 2018, pana Ladislava Vrchovského, uveřejněného na www.amaterskascena.cz..

"Domácí soubor DS Tyl Dačice zahrál Ženy v trysku staletí Zdeňka Podskalského. Slavný autor zejména televizních komedií a filmový scénárista, herec i režisér ve své televizní komedii z roku 1987 Žena v trysku staletí (dačičtí mírně posunuli změnou z jednotného čísla na množné ve slově žena i smysl hry jako takové) však zdaleka nedosáhl na kvality svých předchozích prací. Dá se říci, že tento titul patří v tvorbě Zdeňka Podskalksého k nejslabším. DS Tyl Dačice dokázal z předlohy nevalné kvality přesto všechno využít některých možností k hereckým výkonům, velké uznání pak zasluhuje práce odvedená na kostýmech a vůbec na výpravě a na scénografickém řešení inscenace. Autorka kostýmů i scény jako takové Monika Nováková byla oprávněně poctěna cenou za výpravu k inscenaci, nicméně předvedla i herecké výkony, za které byla taktéž oceněna. Další velmi kvalitní herecký výkon předvedla Eva Chňoupková."

Celý článek o Dačickém kejklování 2018 najdete zde: http://www.amaterskascena.cz/…/dacicke-kejklovani-2018-ikjg…

Kejklování 2018

 
 
„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde